Optimismem ke zdraví

Jak mít zdravý optimismus?

Smích prodlužuje život a je to vědecky dokázáno. Ale jak toho docílit? Naplňte se optimismem a dodejte svému životu pozitivní směr. Mějte zdravý optimismus!

Základem všeho je udržet si nadhled nad věcí. Optimista neignoruje problém, který vznikl nebo trvá, ale je si vědom naděje, která zde vždycky je. Je si vědom té druhé strany mince. Z každé špatné situace si jde totiž vzít něco dobrého a pozitivního. Ať už je to ponaučení nebo životní zkušenost.

Je důležité být připravený na nejlepší, ale i na nejhorší. Neočekávejte od života jen to nejlepší. Aby mohl přijít vzestup, musí přijít pád. Nezapomínejte, že každá situace se mění. Po noci přijde den. Po válce přijde mír. Nevzdávejte se.

Jste tím, s kým se setkáváte. Obklopujte se pozitivními lidmi. Lidmi, se kterými se cítíte dobře. Většina našeho života je ovlivněna kontaktem s ostatními lidmi. Je zbytečné se nechat vodit za nos. Je zbytečné nebýt šťastný se svými kamarády. Rozlišujte ty, kteří na vás mají dobrý vliv a kteří ten špatný. Není to složité, jen se nad tím pozastavte.

Soustřeďte se na věci, které můžete ovlivnit. Pokud svůj čas budete věnovat věcem, které ovlivnit nedokážete, vaše bezmoc z vás vysaje všechno pozitivum. Zaměření na správné věci je cesta k cíli a ke štěstí.

Zaměřte se na příležitosti, kterých je ve vašem životě spousta. Každá příležitost znamená rozvíjení vaší osobnosti. Všechny využité příležitosti napomůžou k vašemu optimismu a duševnímu zdraví. Nebojte se. Riskujte.

Pamatujte si své úspěchy a připomínejte si ten pocit dosažení úspěchu. Tohle je velmi důležitý bod. Přečtěte si ho prosím ještě jednou.

Zkuste se zastavit a dělat něco pro sebe. Něco co posílí vás i vaši mysl. Jako příklad můžeme uvést cvičení nebo meditaci. Činnosti při kterých se čas zastaví a jste to jen vy a vaše mysl. Zaručený způsob jak si odpočinout a srovnat si myšlenky. 

Plánujte dopředu. Mnohem lépe se tak poperete se stresem každého dne, protože ho budete očekávat. Buďte připraveni čelit nástrahám.

Zdravý optimismus vás automaticky přivede na lepší cestu. Na cestu, kde je méně stresu a více radosti. Nesmíte však zapomínat, že každá mince má dvě strany. Nenasazujte si růžové brýle. Buďte stále realisté - jen s pozitivnějším přístupem.

Svět není ideální místo bez mráčku a to vám ani nechceme říct. Ale jsou pozitivní a negativní pohledy na svět. Doufáme, že si vyberete ten pozitivní a budete na něm pracovat. Uvidíte, že zdravý optimismus je to, co váš život zlepší. Buďte veselý a hodně se smějte, přece jen - smích prodlužuje život :)

 

Pokud Vám radost ze života bere třeba bolest kloubů či podlomené zdraví, přijměte prosím naši nabídku na balíček pro zdraví vyrobený v Česku a s unikátním českým know-how. Najdete ho zde: https://www.zebra-pro.cz/proklouby/pro-joint-pro-multivitamin-darek/

 

Najdete nás i na MALL.CZ