Pro MultiVitamin premium

I vy potřebujete doplnit svou dávku vitamínů a minerálních látek?

Vsaďte na doplněk stravy s obsahem širokého spektra vitamínů, minerálních látek a stopových prvků.

Vitamín C, vitamíny skupiny B včetně kyseliny listové, vitamín D, vitamín E, železo, hořčík, zinek, selen, jod a dalších 6 látek v jedné tabletě. 

 

Vymysleli a vyrobili jsme ho u nás v Česku.

 

Dávka na 2 měsíce užívání.

Skladem
Kód: 62
690 Kč

Pro Multivitamin premium obsahuje tyto důležité látky:

 • Spektrum vitamínů rozpustných ve vodě – vitamíny skupiny B, vitamín C a další. Jejich přirozeným zdrojem je pestrá strava s dostatkem celozrnných obilovin, zeleniny a ovoce. Za některých okolností se potřeba těchto vitamínů zvyšuje – při stresových situacích, onemocnění či větší fyzické zátěži. Následně se může projevit i jejich nedostatek, např. „bolavými“ koutky úst nebo zhoršeným hojením. Vitamín C přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Málo se ví, že jeho dobrým zdrojem je červená paprika.

 

Zinek    vitamín

 

 • Kyselina listová – jejím významným zdrojem je především listová zelenina, obilné klíčky, celozrnné výrobky, játra a ořechy. Kyselina listová významně zasahuje do procesu krvetvorby a přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. 
 • Vitamín D  je důležitý nejen pro zdraví našich kostí, ale také pro imunitní funkce organismu. Vitamín D se vytváří v těle po vystavení naší pokožky slunečnímu záření. Především v zimních měsících tak hrozí, že budeme mít tohoto vitaminu nedostatek.
 • Vitamín E – v tucích rozpustný vitamín s antioxidačními účinky. Vzhledem k těmto účinkům najdeme vitamín E v rostlinných olejích a některých ořeších, kde slouží k ochraně mastných kyselin před oxidací.
 • Minerální látky a stopové prvky, u kterých je prokázán význam v činnosti organismu.
 • Železo – stopový prvek důležitý pro normální tvorbu červených krvinek. Nedostatek hrozí zejména u žen a osob, které se stravují výhradně rostlinnou stravou. Dobrým zdrojem železa je maso či játra. U rostlinných zdrojů, např. luštěnin, je využitelnost železa nižší.

 

Zelezo

 

 • Zinek – nejvíce je zastoupen v kostech, vlasech, pokožce a nehtech a přispívá k udržení jejich normálního stavu. V organismu má řadu dalších funkcí, mimo jiné přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem. Dobrým zdrojem jsou opět potraviny živočišného původu (maso, vejce, sýry), případně celozrnné produkty.
 • Jod – tento prvek je nejvíce spojován s funkcí štítné žlázy – přispívá k její normální činnosti. Kromě toho přispívá k normální činnosti nervové soustavy. Zdrojem jsou například mořské ryby, mléko a mléčné výrobky.
 • Selen – množství selenu v potravinách se odvíjí od obsahu selenu v půdě. Bylo zjištěno, že některé rostliny akumulují více selenu, např. brokolice, česnek či luštěniny obecně. Selen přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem a k normální funkci imunitního systému.

  

VitaminE    Horcik

 

 

SLOŽENÍ:

Složka

Množství v 1 tabletě

% RHP*

Vitamín C

250 mg

312

Hořčík

100 mg

26

Niacin

18 mg

112

Železo

14 mg

100

Vitamín E

12 mg

100

Zinek

10 mg

100

Kyselina pantothenová

6 mg

100

Mangan

2 mg

100

Měď

1 mg

100

Beta-karoten (vitamín A)

800 µg (133 µg)

(16)

Vitamín B6

2 mg

142

Vitamín B1

1,1 mg

100

Vitamín B2

1,4 mg

100

Kyselina listová

200 µg

100

Jod

150 µg

100

Selen

55 µg

100

Chrom

40 µg

100

Biotin

50 µg

100

Vitamín D

10 µg

200

Vitamín B12

2,5 µg

100

*RHP - Referenční hodnota příjmu u průměrné dospělé osoby (8400 kJ / 2000 kcal).

 

Složení 1 kapsle:

plnidlo: mikrokrystalická celulóza, uhličitan hořečnatý, kyselina L-askorbová, protispékavá látka: fosforečnan vápenatý, fumarát železnatý, nikotinamid (niacin), DL-alfa-tokoferylacetát, protispékavá látka: stearát hořečnatý, oxid zinečnatý, beta-karoten, D-pantothenát vápenatý, síran manganatý, síran měďnatý, pyridoxin-hydrochlorid, thiamin-hydrochlorid, riboflavin, chlorid chromitý, kyselina pteroylmonoglutamová, jodid draselný, seleničitan sodný, D-Biotin kyanokobalamin, cholekalciferol.

 

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ, ZPŮSOB UŽITÍ:

 • 1 tableta za den, zapít dostatečným množstvím vody

 

UPOZORNĚNÍ:

 • Není určeno pro děti, těhotné ani kojící ženy.
 • Nepřekračujte doporučené dávkování.
 • Výrobek není určen k používání jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu.

 

Dávka: 1 tableta
Balení: 60 tablet
Dávek v balení: 60
Hmotnost obsahu: 78 g/60 tablet